Најголемата југословенска фолк ѕвезда, Лепа Брена, вчера сред Загреб одржа голем концерт.

Загрепска ,,Арена“ беше преполна, а сите во еден глас го пееја нејзиниот хит ,,Ја сам Југословенка“.

Интересно е што публиката ги пееше едногласно сите нејзини песни, а ,,Арена Загреб“ направи неколку видео материјали од концертот, пласирани на ЈуТјуб каналот.

Брена одбележа 35 години од својата кариера.

АКО.мк