Летонија денска пристигнува во Скопје, утре ќе го одржи единствениот тренинг на арената „Филип Втори“ а ќе одржи и официјална прес конференција.

Селекторот Славиша Стојановиќ во Скопје ќе дојде со 25 играчи, искусниот  Алексеј Вишњаковс остана во Летонија.

Дуелот меѓу Македонија и Летонија се игра в четврток со почеток од 20:45 часот со пренос на Спортклуб 1.