Лидерот на СДСМ Зоран Заев на гости кај Ахмети во Мала Речица(видео)

Дали е на повидок новото коалициско мнозинство во Собранието на РМ? Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва е на средба со Али Ахмети во Мала Речица, објави Тв 21. По изјавата на генералниот секретар Оливер Спасовски дека наскоро очекуваат потписи за парламентарно мнозинство, оваа посета е веројатно во тој контекст.