Денеска во Нион точно на пладне ( 12-00 час. ) ќе се одржи ждрепката за двојките во четвртфиналето и полуфиналето во Лигата на шампионите.

Англија има четери претставници во четвртфиналето, нема привилегирани на ждрепката, секој може да падне со секого , можни се пресметки меѓу екипите од Англија, доколку имаат среќа можно е и англиско финале во ЛШ.