Меси и Антоанела чекаат трето дете

 

Ѕвездата на Барселона Лионел Меси и неговата сопруга Антонела Рокуцо чекаат трето дете.

Аргентинскиот весник „Оле“ тврди дека Антонела е бремена во вториот месец.

Лионел и Антоанела во јуни се венчаа во Аргентина, а медениот месец го поминаа на егзотичниот северноамерикански остров Антигва и Барбуда. Тие веќе имаат два сина, четиригодишниот Тиаго и едногодишниот Матео.