Мицкоски: Честито професорке, добивме мајка на нацијата

На Гордана Силјановска Давкова прв ѝ ја честиташе кандидатурата за претседател на Република Македонија, партискиот лидер, Христијан Мицкоски.

Тој не присутните им се обрати со зборовите-,,Македонија ја доби идната мајка и претседател на државата“.