Вчера на свадбената церемонија, заменик-претседателот и пратеник на СДСМ, Мухамед Зекири, по вторпат стапи во брак со својата долгогодишна љубов, поранешната директорка на АлсатМ, Бисера Јордановска, јавува новинската агенција Zhurnal.

Бисера Јордановскаа, во моментот е ангажирана во Агенцијата за иновации .

И двајцата ја крунисаа својата љубовна врска од времето кога работеа во телевизијата Алсат, додека Јордановскаа беше в.д. генерален директор, а Зеќири беше главен и одговорен уредник.

Бисера Јордановса и Мухамед Зеќири

Инаку, според Журнал.мк Бисера е бремена и веќе очекуваат заедничко бебе.

Јордановска од првиот брак има син, а Зеќири две ќерки.

Според некои портали, кум на свадбата бил премиерот Зран Заев.