Нападнати патници со секира на железничка станица во Дизелдорф

Маж вооружен со секира повреди 4 лица на главната железничка станица во Дизелдорф, јавуваат германски медиуми.

Голем број полицајци се распоредени околу железничката станица, а напаѓачот е уапсен.

Полицијата досега не соопшти други детали околу неговиот идентитет и мотивите за нападот.

 

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com