Наполи нуди 65 милиони и Милик за Икарди, Конте тргнува по Љоренте

Наполи е упорен да го доведе  Мауро Икарди од Интер, покрај трампата за Милик сега нуди 65 милиони евра, сепак „GazzettadelloSport“ тврди дека Конте тргнува по Фернандо Љоренто.

Идеата на Интер е да го натера Наполи да ја зголеми цената но без Милик во трансферот, Љоренте е желба бидејќи е слободен играч.

Планот Б за Интер сега стана план А, тврди „GazzettadelloSport“ која го најавува трансферот на Љоренте во Милано и покрај 34. години на Шпанецот.