Најзабавните моменти на Новак со кои ја воодушевуваше публиката во 2016(видео)

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња Новак Ѓоковиќ е омилен меѓу публиката не само со своите спортски резултати,туку и со својот ведар дух и шарм. Тој често ја смееше публиката со своите егзибиции на теренот. Спортските канали ги собраа на едно место најинтересните моменти во 2016 година.