На пат за дома Ѓоковиќ ја прослави титулата со братот Марко во воз

По вчерашната петта титула на турнирот во Париз, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со воз си отиде дома, во Монте Карло.


Celebrating on the TGV train with @djokomare 😃🚂👍🏼 thank you for all the love and support! 🙏🏼❤️

Ѓоковиќ во своето 50. финале на турнирите од серијата 1000 стигна до 34 Мастерс трофеј.

За еден час и осум минути го доби финалето против Шаповалов со 6:3 и 6:4.

Ова се сите освоени турнири на Ѓоковиќ оваа година:

T

🏆

Indian Wells
Miami
Monte-Carlo
Madrid
Rome
Canada
Cincinnati
Shanghai
Paris


1,1374:43 PM – Nov 3, 2019Twitter Ads info and privacy281 people are talking about this

Embedded video

8

Ѓоковиќ од денеска ја згуби лидерската позиција на АТП ранг листата од Надал.

Инаку, семејството Ѓоковиќ живее во Монте Карло.