Деневер едноставно го прегази Чикаго со 30 поени разлика, 135-105, Никола Јокиќ прикажа уште една одлична партија, за 25 минути игра постигна 18 поени, 8 скоокови и 11 асистенции. Српскиот тенисер одново беше најдобар на паркетот кај Денвер каде се истакнаа Џамал Мари со 25  и Херис и Миласап со по 14 поени. 

Резултати на останатите средби :

  • Оклахома – ЛА Лејкерс  128-138
  • Шарлот  – Сакрамето 114-95
  • Индијана  – Филаделфија 96-120
  • Торонто – Феникс 111 – 109