Денвер е во резултатска криза откако загуби кај Филаделфија со 117-110 што е нивни трет пораз едно по друго.

Никола Јокиќ одигра повторно маестрално, запиша нов „трипл-дабл“ со 27 поени, 10 скокови и 10 асистенции.  Џеј Реди беше најефикасен кај победничката екипа со 34 поени.

Резултати:

  • Вашингтон – Кливленд – 119:106
  • Детроит – Њујорк – 120:103
  • Филаделфија – Денвер – 117:110
  • Бруклин – Чикаго – 106:125
  • Далас – Милвоки – 107:122
  • Феникс – Голден Стејт – 107:117
  • Њу Орлеанс – Минесота – 122:117
  • Сакраменто – Мајами – 102:96