Бразил се соочува со сериозен проблем, Нејмар се повреди и нема да настапи на Копа Америка.

Нејмар се повреди на пријателскиот натпревар со Катар вчера, го напушти натпреварот на полувремето . Според информациите од таборот на Бразил, станува збор за повреда на скочниот зглоб, оваа повреда ќе донесе подолга пауза за Нејмар.