Новак Ѓоковиќ е позитивен на тестот за Ковид 19!

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се позитивни на тестот за корона вирус.

Турнирот Адриа Тур во негова организација од триумф се претвори во дебакл, откако бугарскиот тенисер, Григор Димитров, објави дека е заразен со корона вирус.

Отогаш се тестирани речиси сите што имаа контакт со него.

Покрај Новак, позитивни се и Виктор Троицки и Борна Ќориќ, и неколкумина од тренерските тимови.