Новак Ѓоковиќ свири пиано!(видео)

 

Српскиот тенисер, до неодамна рекет број 1, до почетокот на мастерс турнирот на осумтте најдобри тенисери, се релаксира свирејќи на пиано!

Но, всушност тоа е само една од шегите на Ѓоковиќ кој суверено владееше на тенискиот трон неколку години во континуитет, а сега ќе се бори да се врати на пиедесталот.

Тој ја брани титулата на мастерсот во Лондон.