Обвинителката Катица Јанева оди во притвор

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, оди зад решетки. Таа од судија на претходна постапка доби 30 дена притвор на барање на Јавното обвинителство кое денеска објави дека е третообвинета во случајот ,,Рекет“.