Објавено е ВИДЕО од судирот во тунелот крај Макарска во кој загина 24 годишно момче

Хрватските медиуми ја објавија снимката од безбедносните камери во тунелот на автопататот кај Макарска.

На местото на несреќата загина 24 годишниот Тихомир Лончар кој седел зад воланот на возилото БМВ со кое ја предизвика несреќата.

Тешко е повреден хрватскиот надбискуп, Анте Јозиќ, кој се наожал во другото возило кое се движеше прописно во тунелот.