Огромна радост низ Македонија заради шампионската титула на Вардар

Низ улиците во сите градови низ Македонија се слави шампионската титула на ракометниот првак на Европа во Лига на шампиони, скопски Вардар. Граѓаните и навивачите се излезени на улиците, се труби со сирените на автомобилите , а реки народ одат кон плоштадите.

Вардарци беа пречекани од нашинци во Германија пред хотелот во Келн,јавува Дојче Веле: