Официјални состави: Седумина ќе недостигаат во однос на дуелот во Кожани

Без повредените Манасков, Стоилов и Мартин Велковски како и без повиканите Ојлески, Прибак, Поповски и Филип Лазаров, нашата најсилна ракометна репрезентација денеска ќе истрча против Грција во последното коло од Евроквалификациите.

Овие седумина, беа дел од ростерот на македонската репрезентација за одној дуел во Кожани на кој славеше нашиот противник. Ова се официјалните состави за денешниот натпревар во Струмица: