Интер му посака добредојде на Антонио Конте , со ова се официјализираше договорот со поранешниот тренер на Челзи, Јувентус и репрезентацијата на Италија.

Конте го превзема Интер и има големи амбиции следната сезона, на три „фронта“ со желба да се стигне што подалеку во Лигата на шампионите.

https://twitter.com/Inter_en/status/1134353818928517120