Ракометната федерација на Македонија ( РФМ ) на својот веб сајт информираше дека Раул Гонзалез повеќе не е селектор на националаната репрезенатција.

РФМ во соопштението за јавноста информира дека спогодбено е раскинат договорот за соработка, федерацијата му се заблагодарува на „Ел команданте“ за се што направи со нашиот А-тим и му посака се најдобро во кариерата.

РФМ како што е од претходно познато , на 16 февруари ќе одржи собрание на кое веројатно ке се избере и нов селектор на ракометната репрезентација.