Палестинска ракета падна во близина на израелскиот премиер Нетанјаху(видео)

Израелските медиуми јавија дека вчера попладне, за време на партиски говор на премиерот Бенјамин Нетанјаху во градот Ашкелон на југот на Израел, паднала ракета истрелана од Палестина и тоа во близина на местото каде се одржувал собирот.

Премиерот и неговата сопруга се однесени на безбедно место.

Во партијата се одржуваат партиски избори и Нетанјаху е често меѓу членството во внатрешноста на земјата.

Никој не ја презеде одговорноста за истреланата ракета.