Перо Антиќ се враќа во Црвена Ѕвезда

По десет години, искусниот Перо Антиќ се враќа во Црвена Ѕвезда, соопшти клубот, пренесуваат српските медиуми.

 Антиќ потпиша едногодишен договор со шампионот на АБА лигата и на Србија.