Полуфинални мечеви во О2 арената во Лондон

Денеска на програмата на мастерс турнирот на осумтте најдобри тенисери во светот што се одржува во О2 арената во Лондон , се играат полуфиналните натпревари.

Во 15 часот играат Енди Мари и Милош Раониќ.

Во 21 часот се сретнуваат Новак Ѓоковиќ и Нишикори.