Прва снимка од местото каде падна хеликоптерот на Коби Брајант(видео)

Аамериканската кошаркашка легенда, играчот на славните Лејкерси-Коби Брајант , загина во 41 година од животот при пад на хеликоптерот во кој патувал најмалку со уште 4 луѓе.

Ова е првата снимка од местото каде се урна хеликоптерот.

air plus news (english)@airplusnews_EN

🇺🇸

Kobe Bryant has died in a helicoper crash in Calabasas Sunday morning, TMZ Sports has confirmed.

Шокантната вестаза трагичната смрт на Брајант со молскавична брзина се пренесе низ светот.

Сите патници и пилотот на хеликоптерот загинаа во несреќата.