Премиерот Зоран Заев, вчера претстојуваше во Косово, каде оствари средби со целиот државен политички врв.

Тој, по средбата со премиерот Рамуш Харадинај, на пат кон косовскиот Парламент, замоли да застанат кусо да испуши цигара и побара тоа да не се снима.

Се разбира, присутните новинарски екипи го искористија овој уникатен момент и снимката ја обиколи регионот.

Извор:Indexonline