Претседателот Пендаровски жестоко навиваше за Вардар (фото + видео)

,, Вечер за славење, RK Vardar е европски шампион!
Честитки шампиони, земјата е горда на вас! 
Ве чекаме во Скопје заедно да прославиме!“-напиша на својот Фб профил претседателот Стево Пендаровски, проследено со неколку фотографии.

По победата и убаво прославија: