Претседателот Пендаровски му честиташе на борачот Бесир Алили

,, Добивме европски шампион во борење, во категоријата слободен стил до 48 килограми на континенталниот шампионат во Фиренца за учесници до 17 години.
Честитки за нашиот млад борач Бесир Алили“-стои во честитката на претседателот Пендаровски.