Претседателот Пендаровски преку видео линк им посака среќа и успех на македонските фудбалски репрезентативци(видео)

Македонските репрезентативци го поздравија претседателот Пендаровски, пред вечерашниот одлучувачки меч со Грузија.

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски со видео порака им посака успех на репрезентативците вечерва во Тбилиси, тие му порачаа, да не пречекате на плоштад утре !-пишува порталот дриблинг.мк

Пендаровски се интересираше и за здравјето на репрезентативците. Тие му отпоздравија со аплауз.

Селекторот Игор Ангеловски од името на сите репрезентативци вети максимум, победа и пласман на ЕУРО, во видео конверцазијата меѓу националниот фудбалски тим и Претседателот Пендаровски: