Францускиот првак ПСЖ не запира и сака да го види во своите редови Вилијан од Челзи, понудата изнесува 45 милиони евра.

ПСЖ го очекува дуел со Јунајтед во Лигата на шампионите, Нејмар се повреди па сега го бара Влијан. Ако успее во намерата тоа ке биде силно засилување, ПСЖ има големи амбиции во ЛШ но и голем противник пред себе. Во овој зимски преоден рок, шампионот на Франција го доведе Паредес од Зенит, за играчот од Аргентина палти 45 милиони евра.