Разбеснетиот Трамп(видео)

Еден ден пред новата Твитер преписка на американскиот Претседател Доналд Трамп, во кои својот претходник го обвини дека го прислушвал, прописно ја ,,изрибал“ својата администрација, пишуваат американските медиуми.

На интернет е објавена снимка на која се гледа како во Овалниот кабинет во Белата куќа се одвива жестока расправија, во која според Си Ен Ен Трамп урлал на своите соработници, посебно на советникот Стив Бенон.

Трамп има секојднвни нови проблеми. Сега, тој се соочува со уште една оставка од тукушто поставениот јавен обвинител Џеф Сешн, кој исто така имал блиски контакти рускиот амбасадор пред изборите.