Раперот Кинг Вон убиен пред наргиле бар во Чикаго

Светски познатиот рапер од Чикаго, 26 годишниот Кинг Вон, е убиен во вооружена престрелка пред наргиле барот Монако, извести полицијата.

Престрелката се случила во раните утрински часови, а во неа учетвувале две спротиствени групи.

Учествувала и полицијата.

Со прострелни рани во болница е пренесен и неговиот менаџер.

Раперот има неколку милиони следачи на Инстаграм.