Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез одржа состанок со генералниот директор на клубот, Хозе Анхел Санчес а единствена точка на дневниот ред бил отказот на Солари.

Реал има катастрофална сезона „Марка“ тврди дека викендов е последен за Солари на клупата на Реал по што го очекува отказ. Реал се среќава со Ваљадолид а потоа се очекува да се врати Мурињо, пишува „Марка“.

Според добро упатени и блиски извори на дел од медиумите во Шпанија со Реал, на излезна врата е и Рамос кој имал вербален дуел со претседателот Перез.