Роналдо го продолжи договорот со Реал

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Кристијано Роналдо го продолжи договорот со кралскиот клуб Реал од Мадрид. На посебна свеченост беше објавено дека Роналдо ќе остане во Реал до 30-ти јуни 2021 година.

Славниот фудбалер во клубот за кој игра долго време , ќе го дочека својот 36-ти роденден.