Рускиот конзул во Атина пронајден мртов

Грчката полиција соопшти дека рускиот конзул е пронајден мртов во својот стан во Атина. Првичните информации се дека неговата смрт не е насилна.

Телото на 54 годишниот Андреј Маланин го пронашол службеник на амбасадата на Русија.

Во тек е истрага.

 

АКО.мк

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com