Српскиот портал Телеграф објави видео од прославата на осмата титула на Новак Ѓоковиќ освоена на Австралија Опен.

Неговите родители овој историски успех го прославија во нивниот ресторан во Нов Белград.

Пехарот беше во нивни раце.

Извор: telegraf.rs