Се запали возило на Итна помош тргнато да помогне на настрадани кај Батајница

Се запали возилото на белградската Брза помош кое тргнало да помогне на  настрадани во тешката сообраќајна несреќа што се случи утрината на обиколницата кај Батајница на новиот пат од Белград кон Нови Сад.

Како што изјави портпаролката на Итна помош Нада Мацура, во возилото немало пациенти, туку само возачот. Не е позната причината заради која се запали возилото за итна помош.

Рано утрината се случи тешка сообраќајна несреќа на излезот од Белград  во која едно лице загина , а повеќе се трешко повредени.

 

Foto: B92

 

 

 

 

 

 

Фото:Б92