Се роди Тара Ѓоковиќ, Новак и Јелена по вторпат станаа родители

Еден од најдобрите тенисери на светот , Новак Ќоковиќ, стана татко по вторпат. Неговата сопруга Јелена, вчера на свет ја донесе нивната ќерка Тара. Брачниот пар Ѓоковиќ имаат син, Стефан, а ова нивно второ дете.

Некогаш најдобриот тенисер на светот, најави пауза заради повреда на лактот. Се очекува на терените да се врати со почетокот на идната година.