Се урна авион на ,,Етиопијан Ерлајнс“, нема преживеани


Патнички авион ,,боинг 727 макс” со 157 патници се урна на летот од Адис Абеба до Најроби, објави Ројтерс.

Во авионот имало 149 патници и осум членови на екипажот. Нема преживеани.

Државната телевизија на Етиопија објави дека во авионот имало патници од 33 држави.