Силекс го доби баражот со Тиквеш 3-2 , обезбеди прволигашки фудбал во Кратово и следната сезона.

Натпреварот се одигра во Ѓорче Петров, Силекс поведе со 2-0 со головите на Бобан Георгиев во 12 и 15 минута. Тиквеш намали преку Ивановски во 22 минута на 2-1. Само три минути подоцна, Рајковиќ зголеми на 3-1.

Конечните 3-2 ги постави Ивановски со својот втор гол на средбата во 58 минута.

фото: gol.mk