Силјановска Давкова: Им велам на студентите дека сексот е многу интелектуална работа(видео)

На новата платформа на социјалните мрежи ТикТок, носителката на листата за ИЕ 1 на ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска, постави видео во кое ,, говори за младоста, сексот и интелектот“.

https://www.tiktok.com/@gogatiktoks/video/6844818782096067846

Таа денеска пиеше кафе и јадеше благо со Тамара Михајловска , која е на изборната листа, а стана позната по спотот на ВМРО ДПМНЕ снимен на аеродром во кој таа се откажува од заминувањето во странство откако се појави Христијан Мицкоски.

Силјановска Давкова и Михајлова пијат кафе во Аеродром