Сиљановска се пофали дека гледала ракомет, Пендаровски на трибина во Велес

Претседатеслката кандидатка на ВМРО ДПМНЕ, Гордана Сиљановска Давкова , вечерва се пофали дека заеднос о професорката Каролина Ристова Астеруд, гледале ракомет. Тие направија неколку селфи фотографии на трибините.

Инаку, Вардар прокнижи уште една значајна победа во Лига на шампиони.

Заедничкиот кандидат на СДСМ и ДУИ; Стево Пендаровски, вечерва беше во Велес.