Фото: Борче Поповски

„Слободен печат“, вечерва  во хотелот „Парк“ го прослави својот петти роденден. На прославата беа присутни премиерот Зоран Заев, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, вицепремиерот Кочо Анѓушев, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, министерот за информатичко општество Дамјан Манчевски, вицепремиерот Кочо Анѓушев, како и многу амбасадори, пратеници, градоначалници, претставници на други медиуми, бизнисмени и други личности од јавниот и политичкиот живот.

Преземено од ,,Слободен печат“