Со Коби Брајант загина и неговата 13 годишна ќерка

Како што јавува американскиот портал ,,ТМЗ“, кој прв ја лансираше веста за трагедијата во која загина кошаркарот Коби Брајант, со него во хеликоптерот се наоѓала и неговата 13 годишна ќерка Џана Марија.

Коби и неговата сопруга Ванеса имаат 4 ќерки.

Коби Брајант и сопругата Ванеса која на фотографијата е трудна со 4 ќерка

Неговата ќерка исто така тренираше кошарка, а таткото ѝ беше тренер.