Столтенберг: Ратификацискиот процес е на добар пат, со нетрпение ве очекуваме во НАТО

,,Добар телефонски разговор со премиерот #ЗоранЗаев“, соопшти генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

,,Ратификацискиот процес е на добар пат. Со нетрпение ја очекувам Северна Македонија да ‘и се продружи на Алијансата”-напиша тој на Твитер.