Палермо славеше победа на гости кај Перуџа со 2-1, Трајковски одигра комплетни 90 минути , Нестороски остана на клупата за резервни играчи.

Џорџ Пушкаш ги постигна двата гола за Палермо , Мелкори го постигна голот за домашните во 90 минута кога ги постави коначените 1-2. Палермо на последните три натпревари има само една победа, со овие освоени три бода е втор на табелата со 41 бод, еден помалку од водечката Бреша .