Иван Тричковски постигна еден гол за АЕК Ларнака против АЕ Лимасол и стигна до бројата од 72 гола со што стана најдобар стрелец за оваа екипа во историјата.

За Тричковски ова беше 15 гол сезонава, АЕК Ларнака победи против АЕ Лимасол со 3-2 на гости.