Тројца загинати во сообраќајка кај Зајас

Три лица загинаа во тешка сообраќајка кај Зајас вчеравечер околу 19.30 часот.

Загинатите се помлади лица од околните села.

Според неофицијални информации, автомобил „форд“ удрил во трактор натоварен со дрва, кој неосветлен возел по магистралниот пат од Кичево за Скопје.