Уапсен е Бојан Јовановски

Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13, денеска е уапсен на граничен премин, дознава Плусинфо.

Во истиот случај, но во Скопје, уапсен е и Зоран Милески познат како Зоки Кичеец.

Приведувањето, според нашите информации, е поради сомнежи за рекет и изнуда.

За овој случај официјално се очекува да се обрати и шефицата на обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пишува Плусинфо.

Бојан Јовановски е неформален сопственик на 1 ТВ